ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10827208
*
nr 1082 7208
Spegel
+ konsol, höjd: 111+ 55
Utrop:
600 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 januari 2017
kl 18:25:50
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/1 18:46:14
1
200 kr
8/1 11:06:53
2
450 kr
8/1 23:51:07
3
300 kr
8/1 23:51:07
2
350 kr (Budbetjänt)
8/1 23:51:43
3
400 kr
8/1 23:51:43
2
450 kr (Budbetjänt)
8/1 23:52:09
3
500 kr
9/1 14:32:10
4
600 kr
9/1 17:35:09
5
700 kr
9/1 18:13:31
4
800 kr
9/1 18:16:34
5
900 kr
9/1 18:20:50
6
Vinnande bud
9/1 18:22:44
6
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsol spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
-
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1082 7208
Spegel
+ konsol, höjd: 111+ 55
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 9 januari 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 6/1 18:46:14 | 1 | 200 kr |
| 8/1 11:06:53 | 2 | 450 kr |
| 8/1 23:51:07 | 3 | 300 kr |
| 8/1 23:51:07 | 2 | 350 kr (Budbetjänt) |
| 8/1 23:51:43 | 3 | 400 kr |
| 8/1 23:51:43 | 2 | 450 kr (Budbetjänt) |
| 8/1 23:52:09 | 3 | 500 kr |
| 9/1 14:32:10 | 4 | 600 kr |
| 9/1 17:35:09 | 5 | 700 kr |
| 9/1 18:13:31 | 4 | 800 kr |
| 9/1 18:16:34 | 5 | 900 kr |
| 9/1 18:20:50 | 6 | Vinnande bud |
| 9/1 18:22:44 | 6 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsol spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28 -
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49 -
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54



